SN Strukton SN Strukton

Budownictwo modułowe

Firma SN STRUKTON wprowadziła w 2017 roku relatywnie nowa na polskim rynku technologie wznoszenia budynków i swoim zakresem działalności obejmuje dzisiaj również produkcje prefabrykatów nowej generacji skierowanych głównie dla budownictwa mieszkaniowego. Zaprojektowane przez nas zgodnie z międzynarodowymi normami i specyfika budynki są montowane z prefabrykowanych sekcji i modułów przestrzennych, wytwarzanych w fabryce i dostarczanych do miejsca przeznaczenia, gdzie zwykle za pomocą dźwigu mobilnego dokonuje się finalny montaż budynku. Poszczególne sekcje i moduły zostają wcześniej poddane daleko idącym procesom wykończeniowym i wyposażone odpowiednio we wszystkie niezbędne instalacje w stopniu, jaki możliwy do wykonania jest w warunkach przemysłowych. Prefabrykowane budynki posiadają szereg zalet, takich jak trwałość, różnorodność wykończenia, niskie koszty konserwacji, szybkość budowy, oszczędności wynikające z masowej i przede wszystkim powtarzalnej produkcji i zapewnienie jakości dzięki ulokowaniu większości produkcji prefabrykacji w warunkach hali produkcyjnej, umożliwiającej nieprzerwaną pracę niezależnie od warunków pogodowych pod stałym nadzorem działu jakości. Trwałość i jednolitość konstrukcji są głównym aspektem, któremu zawdzięcza się możliwość udzielenia klientowi nawet 20 letniej gwarancji! Ponadto porównanie kosztów pomiędzy prefabrykowanymi i tradycyjnymi budynkami, przedstawia średnio 30% oszczędności w porównaniu z tradycyjnym budownictwem.

Dlaczego beton ?

Z pewnością istnieje wiele różnych technik budowlanych związanych z prefabrykacją modułową, jednak bazują one głównie, już od wielu lat, na drewnianej lub stalowej konstrukcji szkieletowej. My reprezentujemy opinię, że żadna inna technologia nie budzi tak niewiele wątpliwości, kiedy sami stajemy przed podjęciem decyzji o własnym domu dla naszych rodzin, decyzji, która podejmujemy na wiele lat.

Czytaj więcej ▲
Beton zachowuje najbardziej optymalne parametry termoenergetyczne i umożliwia cykl życia budynku na dziesięciolecia w przeciwieństwie do innych materiałów statycznych. Ponad to żadna gałąź budownictwa nie rozwija się równie dynamicznie jak technologie związane z betonem, dzięki temu, materiał ten nieprzerwanie pozostaje tworzywem przyszłości a jego faktura zapewnia minimalistyczną formę z subtelną nutą brutalizmu, której jesteśmy entuzjastami. Dlatego połączyliśmy najlepsze rozwiązania konstrukcyjne z tradycyjnymi materiałami, aby zapewnić efektywny kosztowo i długotrwały komfort życia, zachowując atrakcyjną wartość nieruchomości jako inwestycji.

Dlaczego modułowo?

GLOBAL MODULES to wyjątkowe rozwiązanie zarówno pod względem technologii i organizacji budowy, jak i czasu realizacji. Zaryzykujemy nawet teza , że jest to najbardziej optymalne rozwiązanie budowlane na dziś, gdyż budynki budowane są szybko, solidnie, ekologicznie i ekonomicznie.

Czytaj więcej ▲
Różnorodność układów modułów pozwala na wykonanie zarówno dużych powierzchni obiektów do 4 kondygnacji jak na przykład jednostki penitencjarne, wszelkie obiekty zakwaterowania zbiorowego, budynki socjalne, akademiki, hotele, mieszkania lub mieszkania komunalne i oczywiście regularne wielorodzinne obiekty mieszkalne, a także studia czy mini apartamenty. Technologia zapewnia wysoką wydajność konstrukcji, trwałość, wysoki poziom ochrony przed aktami wandalizmu, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, doskonałe wyciszenie i ogólnie wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Budownictwo prefabrykowane (metoda składania budynków "z klocków") jest cały czas nowością na polskim rynku. Technika budowy modułowej, spotykana już coraz częściej w Europie, może zwiastować początek nowej ery rozwoju budownictwa. W naszym przekonaniu jako wizjonerów i entuzjastów tego rodzaju budowania „modułowość” okaże się niebawem obowiązującym standardem w przypadku obiektów o charakterze ekonomicznym. Daje ona bowiem niespotykaną dotąd, możliwość wymiany poszczególnych segmentów, które chociaż wbudowane na stałe w konstrukcję, będą mogły być zdemontowane i zastąpione nowymi. Budownictwo modułowe coraz częściej jest doceniane i wykorzystywane przy budowie budynków użyteczności publicznej, a także budynków mieszkaniowych. Niezwykle popularne w USA czy w Niemczech a szczególnie w Skandynawii domy czy budynki modułowe w Polsce kojarzą się raczej z pawilonami handlowo-usługowymi lub kontenerami stawianymi przez gminy na potrzeby socjalne. Jest to myślenie błędne, oparte na mitach i niepotwierdzonych informacjach. Dzięki nowoczesnym materiałom i rozwojowi techniki istnieje możliwość stworzenia modułowej konstrukcji niewiele różniącej się od domu budowanego tradycyjną metodą.

Zalety budownictwa modułowego

Powody, dla których warto postawić na prefabrykowaną produkcję, porównując ją do tradycyjnej budowy przedstawia poniższa lista przewag prefabrykacji:

Czytaj więcej ▲

Główne zalety dla klienta:

 • Wysoka trwałość podczas użytkowania, wytrzymałość, ognioodporność;
 • Gwarancja producenta w odniesieniu do konstrukcji na 20 lat;
 • Radykalnie krótszy czas wytwarzania;
 • Niezmienne założenia kosztowo – harmonogramowe;
 • Możliwość rozpoczęcia produkcji przed zatwierdzeniem pozwolenia na budowę;
 • Możliwość konfiguracji za pośrednictwem strony internetowej;
 • Korzyści podatkowe - w świetle obowiązującego ustawodawstwa podatkowego budownictwo modułowe stanowi wyspecjalizowaną jednostkę, co daje możliwość 10-letniego okresu amortyzacji;
 • Możliwość rozbudowy budynku w dowolnym momencie;
 • Możliwość przeniesienia oraz łatwa utylizacja budynku;

Główne zalety dla inwestora:

 • Całoroczny, nieprzerwany proces produkcyjny niezależny od pogody;
 • Krótszy cykl produkcyjny i w rezultacie mniejsze koszty finansowania oraz szybszy zwrot zainwestowanego kapitału;
 • Produkcja w warunkach zakładowych, umożliwiająca stałą i bezpośrednią kontrolę jakości oraz procesów produkcyjnych;
 • Powtarzalność procesów produkcyjnych eliminujących odchylenia i błędy;
 • Niezmienność ceny i czas realizacji względem harmonogramów kosztowo-terminowych;
 • Możliwość wykonania większości procesów w zakładzie, korzystając z lokalnej tańszej siły roboczej, a następnie eksport na rynek zagraniczny;
 • zmniejszenie ryzyka związanego z czynnikiem ludzkim, ze względu na mniejszą ilość zaangażowanych pracowników i podwykonawców względem tradycyjnego procesu budowy;

Główne zalety dla środowiska:

 • Ekologiczne rozwiązania i projekty;
 • Eliminacja odpadów budowlanych i śmieci;
 • Możliwość realizacji obiektów do 4 kondygnacji na płaskim dachu (np. Jako teren zielony lub rekreacyjny);
 • Ekstremalnie wysokie właściwości ekologiczne wynikające z cyklu produkcyjnego, brak konieczności wdrażania skomplikowanych procesów budowlanych na terenie inwestycji;