SN StruktonKariera

Chcę, niezależnie od stanowiska, wykonywać swoją pracę dobrze. To moja ambicja i cel.

Młody, gniewny i ambitny – kierownik budowy Patryk Piątkowski

fot. Patryk Piątkowski na budowie w Szwecji Dlaczego wybrałeś branżę budowlaną? Czy miałeś jakieś wahania, czy od razu wiedziałeś, że to jest to co chcesz robić w życiu?
Zdecydowałem się na wybór branży budowlanej bez większych rozmyślań i analiz. Przed podjęciem studiów tata zabierał mnie do pracy na budowie. Tam rozpoczęło się moje zainteresowanie budownictwem.

Jak potoczyła się twoja kariera po ukończeniu studiów? Co robiłeś zanim trafiłeś do SN Strukton?
W trakcie studiów i po ich zakończeniu pracowałem na budowie. Zaczynałem od przysłowiowej miotły i szpadla, ale po czasie dołączyłem do brygady cieśli szalunkowych. Zbudowaliśmy razem jedna większą halę garażową, później dwa budynki. Po tym okresie przez 4,5 roku pracowałem w firmie deweloperskiej na terenie Trójmiasta, gdzie mogłem uczestniczyć w realizacji obiektów budowlanych od fazy wykopu do fazy prac wykończeniowych.

W jakim najciekawszym projekcie miałeś okazję uczestniczyć?
Osobiście, najciekawszym obiektem jest zespół budynków mieszkalno- usługowych w Gdańsku – Brzeźno. Osiedle „Nadmorze”. Tam dane mi było przejść przez wszystkie etapy budowy.

Czy masz jakieś obawy w związku ze swoim szybkim awansem na kierownika budowy? Czy jest to zaspokojenie twoich ambicji zawodowych. Czy masz może jeszcze jakieś cele i marzenia?
Nie mam obaw z tym związanych. Propozycja awansu pojawiła się szybko, a ja równie szybko ją przyjąłem. Chcę, niezależnie od stanowiska, wykonywać swoją pracę dobrze. To moja ambicja i cel.

Jakie są twoje zainteresowania poza „budowlanką” ?
Oprócz budowlanki interesuję się szeroko pojętym majsterkowaniem. Nic nie odpręża tak, jak wymiana części w swoim samochodzie, albo pomalowanie mieszkania. Kto wie, być może i ja zarażę potomstwo.

Wiemy, że ty jak i inni pracownicy nie wracacie na Święta do Polski. Jak w związku z tym będą wyglądały wasze Święta? Jakie macie plany na ten czas? Jakie potrawy planujecie zrobić?
Sytuacja zmusza nas czasem do podejmowania takich decyzji. Każdy z nas jeszcze na początku marca inaczej wyobrażał sobie Święta Wielkanocne. Jednak jest jak jest. I nie jest źle. Pogodę mamy ładną. Firma zadbała o to, by na naszych stołach zagościły polskie produkty.

Na koniec życzymy Tobie spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Rozmowę przeprowadził/a: Ewa Kazimierska-Okoń Opublikowano: 14.04.2020

Współpraca

Profesjonalizm i wspólne wartości to podstawa efektywnej pracy naszego zespołu. Wiemy, że rozwój osiąga się poprzez doskonalenie własnych umiejętności oraz współpracę z lepszymi od siebie. Dlatego poszukujemy osób, od których możemy się uczyć i które są gotowe rozwijać swój potencjał, współdziałając z naszymi specjalistami.

Więcej
Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Rozumiem
Zbyt niska rozdzielczość aby wyświetlić stronę.