SN StruktonKariera

Istotną cechą charakteru jest odpowiednie nastawienie do ludzi oraz kontakt z nimi.

Sebastiana Banasik – koordynatora projektów na terenie Belgii i Holandii.

fot. Sebastian Banasik Jak długo pracujesz w SN Strukton i na czym polega Twoja praca?
Przyjąłem się do SN Strukton w 2017 roku na stanowisko kierownika robót/inżyniera budowy. Pracowałem na nim przez prawie półtora roku. Obecnie, a dokładniej od początku 2019 roku zajmuję stanowisko koordynatora projektów na terenie Belgii oraz Holandii.

Jakie umiejętności przydają się podczas wykonywanej przez Ciebie pracy?
Dużą rolę w tym co robię odgrywa znajomość budownictwa w kontekście zarządzania i wykonawstwa. Głównym moim celem jest prowadzenie projektów.

Czy są pewne szczególnie wykorzystywane cechy charakteru?
Istotną cechą charakteru jest odpowiednie nastawienie do ludzi oraz kontakt z nimi. Jako że jest to praca, gdzie stale mam styczność z wieloma osobami muszę się zawsze umieć dostosować do różnych sytuacji.

Co robiłeś zanim zacząłeś pracę w SN Strukton?
Krótko opisując w swojej karierze przeszedłem można powiedzieć prawie wszystkie możliwe stanowiska na budowie dosłownie „od podszewki”. 10 lat temu zaczynałem jako pomocnik na budowie, potem jednocześnie studiując pracowałem najpierw jako zbrojarz i cieśla, a następnie jako brygadzista i kierownik robót oraz inżynier budowy. Zanim przyszedłem do SN pracowałem jako inżynier budowy na jednym z ciekawszych projektów w moim życiu, a mianowicie obiektu mostowego na Zakopiance.

Jak myślisz co jest najtrudniejsze w pracy w branży budowlanej oraz co sprawia najwięcej satysfakcji?
Może odpowiem najpierw na drugą część pytania. Dużą satysfakcję sprawia różnorodność projektów. W naszej branży jest szeroki wachlarz różnorodnych konstrukcji. W SN pracujemy praktycznie w 3 sektorach budownictwa, a mianowicie budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe oraz usługowe. Każdy nowy projekt to nowe wyzwanie. Jednocześnie z duchem czasu pojawia się wiele nowych rozwiązań technologicznych, z którymi też trzeba się dobrze zapoznać. Jeśli chodzi o to, co jest najtrudniejsze w naszej branży to jedną z istotniejszych rzeczy zawsze było i jest to zmaganie się z panującymi warunkami atmosferycznymi. Niestety budowlańcy zawsze odczuwają to najbardziej.

Myślałeś o zmianie obszaru branżowego w jakim działasz?
Jeszcze kilka lat temu zastanawiałem się, aby spróbować w IT ale już mi to minęło. W sumie to nawet w liceum moje pierwsze myśli były takie, aby pójść na studia informatyczne na programowanie. Jednak teraz po kilku latach stwierdzam, iż dobrze, że wybrałem budownictwo. Siedzenie cały czas za biurkiem jest nieco denerwujące. Uwielbiam, gdy dzieje się dużo, a na budowach tak jest.

Realizacji jakiego projektu chciałbyś się podjąć i dlaczego?
Jest tak na prawdę wiele, które chciałbym poprowadzić. Jednym z nich mógłby być np. wieżowiec.

Czy chciałbyś, aby odbywał się on w Belgii, czy może w jakimś innym kraju?
W sumie nieistotne gdzie ale chyba najprzyjemniej by było, gdyby to było w Polsce 😊

Co robisz w czasie wolnym od pracy? Czy wolisz aktywne czy pasywne spędzanie czasu? Może masz jakieś hobby, które realizujesz podczas przerwy od pracy?
Systematycznie chodzę na siłownię, biegam, dużo czytam o budownictwie, zarządzaniu oraz ekonomii. Cały czas polepszam swoją znajomość języków obcych. Przed wyjazdem do Belgii trenowałem piłkę nożną, niestety teraz już nie jestem w stanie pogodzić tego z całą resztą.

Co sądzisz o Belgach? Czy zawarłeś jakieś znajomości z lokalną społecznością? A może udało Ci się nawiązać przyjaźnie ze swoimi współpracownikami?
O Belgach mam bardzo pozytywne zdanie. Przez cały okres jaki tu jestem zawsze się dobrze z nimi współpracowało, są często bardzo pomocni. W chwili obecnej raczej ciężko mówić o przyjaźni ale ogólnie mogę powiedzieć, że dobrze poznałem kilku współpracowników.

A teraz dokończ zdanie – Belgia to wysoko rozwinięty bardzo zróżnicowany kraj posługujący się kilkoma językami 😊

Dziękuję za rozmowę.

Rozmowę przeprowadził/a: Natalia Sielewicz Opublikowano: 18.12.2019

Współpraca

Profesjonalizm i wspólne wartości to podstawa efektywnej pracy naszego zespołu. Wiemy, że rozwój osiąga się poprzez doskonalenie własnych umiejętności oraz współpracę z lepszymi od siebie. Dlatego poszukujemy osób, od których możemy się uczyć i które są gotowe rozwijać swój potencjał, współdziałając z naszymi specjalistami.

Więcej
Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Rozumiem
Zbyt niska rozdzielczość aby wyświetlić stronę.