SN StruktonKariera

Rozmowa z Waldemarem Kowalewskim

Kierownikiem robót projektu Gustave w Herentals (Belgia)

fot. Waldemar Kowalewski przy pracy Jaki kierunek studiów ukończyłeś?
Z wykształcenia jestem Inżynierem budownictwa. Skończyłem studia na Politechnice Gdańskiej.

Jak długo pracujesz w SN Strukton?
Dla Sn Strukton pracuję od 2 lat.

Od czego rozpoczęła się Twoja kariera w firmie?
Moja kariera w firmie zaczęła się dość niestandardowo, bo od pracy jako cieśla. Nie miałem wcześniej zbyt dużego doświadczenia, więc dostałem szansę nauczenia się procesu budowlanego od podstaw, z możliwością dalszego rozwoju, jeśli się sprawdzę.


Czym się teraz zajmujesz?
Obecnie jestem kierownikiem robót i poza prowadzeniem prac zajmuję się również rozliczeniem budowy i prowadzeniem negocjacji z Klientem. W mojej gestii są przede wszystkim prace konstrukcyjne i elewacyjne. Aktualnie kończymy trzeci już projekt mieszkaniowy pod moją opieką, a niedługo startujemy z kolejnym.

Co Ci się podoba w Twojej pracy najbardziej?
W mojej pracy podoba mi się przede wszystkim swoboda w podejmowaniu decyzji. Moja praca wymaga bycia kreatywnym i rozwiązywania sporej ilości problemów, co przynosi satysfakcję. Cieszę się również, że nie muszę cały dzień siedzieć za biurkiem, tylko mogę na bieżąco monitorować to, co dzieje się na budowie.

Twoje najcenniejsze doświadczenie na budowie to…..
To na pewno sam początek kariery jako cieśla, kontakt z bardzo doświadczonymi pracownikami i możliwość nauki od nich samych. Cała zdobyta wtedy wiedza jest nieoceniona, kiedy planuję harmonogram prac, potrzebne zatrudnienie czy terminy dostaw materiałów.

Co było dla Ciebie szczególnym wyzwaniem?
Szczególnym wyzwaniem było prowadzenie pierwszej budowy mieszkaniowej, na której zaczynałem jako asystent kierownika budowy. Po 3 miesiącach dostałem zadanie samodzielnego przejęcia jego obowiązków. Oznaczało to spore wyzwanie, któremu udało się sprostać. Dzięki temu ponownie zyskałem masę doświadczenia zawodowego i następna już samodzielna, prowadzona przeze mnie budowa, osiągnęła bardzo dobry wynik finansowy.

Jakie są Twoje obecne plany zawodowe?
Następnym krokiem w mojej karierze będzie funkcja kierownika budowy i bycie odpowiedzialnym za prowadzenie projektu od początku do końca.

Co zyskałeś dla siebie, pracując w SN Strukton?
Zyskałem spore możliwości rozwoju zawodowego, dużą ilość wiedzy budowlanej, jak i poczucie satysfakcji z każdego zakończonego projektu.

Co poradziłbyś młodym ludziom, którzy rozpoczynają swoją karierę w budownictwie?
Poleciłbym im przede wszystkim czerpać jak najwięcej wiedzy od wieloletnich i doświadczonych pracowników, rozmawiać z nimi, pytać o ich pomysły i sprawdzone rozwiązania. I przede wszystkim podchodzić do nich z szacunkiem. Od tych osób naprawdę można bardzo dużo się nauczyć, ale jeśli ktoś nie będzie ich szanował, to i oni nie będą szanować tego kogoś.

Rozmowę przeprowadził/a: Magdalena Binkiewicz Opublikowano: 09.08.2019

Współpraca

Profesjonalizm i wspólne wartości to podstawa efektywnej pracy naszego zespołu. Wiemy, że rozwój osiąga się poprzez doskonalenie własnych umiejętności oraz współpracę z lepszymi od siebie. Dlatego poszukujemy osób, od których możemy się uczyć i które są gotowe rozwijać swój potencjał, współdziałając z naszymi specjalistami.

Więcej
Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Rozumiem
Zbyt niska rozdzielczość aby wyświetlić stronę.